Tā darbojas siltumsūknis

Siltumsūknis var paņemt siltumu no, piemēram, zemes, kalna, ūdens vai gaisa un pamatīgi samazināt Tavu elektrības patēriņu siltumam un ūdens uzsildīšanai ar elektrību apsildāmā mājā.

Siltumsūknis darbojas pēc tāda paša principa kā ledusskapis. Ledusskapī siltums tiek ņemts no iekšpuses no novirzīts pa aizmuguri. Turpretī, siltumsūknis ņem siltumu no kalna, zemes, gaisa vai ūdens un novirza siltumu uz māju.

Par katru kilovatstundu (kWh), kas nepieciešama siltumsūknim lai darbotos, Tu saņem apmēram trīs – piecas kWh siltuma mājai, pateicoties uzkrātajam siltumam no saules, kas atrodams kalnos, zemē, gaisā vai ūdenī.

“Gaiss – Gaiss” siltumsūknis

Šis siltumsūkņa tips sastāv no vienas ārpustelpu daļas un vienas vai vairākām iekštelpu daļām. Ārpustelpu daļa paņem siltumu no ārpustelpu gaisa no novada to uz iekštelpu daļu, kas, savukārt, pa tiešo uzsilda gaisu telpās ar ventilatora palīdzību. Ar “gaiss – gaiss” siltumsūkni nevar uzsildīt ūdeni vai radiatorus.

Krītoties ārpustelpu temperatūrai, krītas arī siltumsūkņa enerģijas ietaupījums. “Gaiss – gaiss” siltumsūknis parasti ietaupa 30-70% no mājas siltuma vajadzības (izņemot siltā ūdens) gada laikā. Šis siltumsūkņa tips ir papildināts ar citām apsildes sistēmām, piemēram, tiešo elektrisko apsildi.

Lai ietaupījums būtu pēc iespējas lielāks, ir svarīgi, lai mājas esošā apkures sistēma būtu pareizi noregulēta un, lai termostati labi darbotos. Arī iekštelpu daļas, kas izplata siltumu, novietojumam ir nozīme ietaupīšanā. Mājas plānojumam jābūt atklātam, lai siltums varētu netraucēti, efektīvi izplatīties. Vasarā to parasti var pielietot patīkamai gaisa kondicionēšanai un žāvēšanai, bet tad tas, protams, nedod enerģijas ietaupījumu.

Papildus tā enerģiju taupošajai funkcijai Tavas privātmājas uzsildīšanā, salīdzinājumā ar citām siltumsūkņu sistēmām, tam ir salīdzinoši zemas investīciju izmaksas. Bez tam, tas veicina labāku iekštelpu klimatu ar svaigāku un tīrāku gaisu.

silta-maja.lv piedāvā vairāku tipu siltumsūkņus un kondicionierus:
-sienas tipa gaisa siltumsūkņus;
-grīdas tipa gaisa siltumsūkņus;
-griestu tipa gaisa siltumsūkņus;
-kanālu tipa gaisa siltumsūkņus;
-kasetes tipa gaisa siltumsūkņus.

Jaunās paaudzes gaisa siltumsūkņi spēj efektīvi darboties –25oC temperatūrā, tātad arī ziemeļu platuma grādos. Latvijas apstākļos gaisa apkures efektivitātes koeficienta (atdotā siltuma attiecība pret patērēto elektroenerģiju – COP) vidējais lielums apkures sezonas laikā (no oktobra līdz aprīlim) ir 3-3,5.

IZVĒLOTIES GAISS-GAISS SILTUMSŪKNI GALVENAJS IZVĒLES KRITĒRIJS IR IZVĒLĒTIES
SKANDINĀVIJAS LAIKAPSTĀKĻIEM PAREDZĒTU SILTUMSŪKNI!

Tel.:26 331 441

Gaisa- Ūdens siltumsūknis

Šis siltumsūknis ņem siltumu no ārpustelpu gaisa tāpat kā gaisa-gaisa siltumsūknis, bet novada to uz ūdens apsildes siltuma sistēmu. Gaisa ūdens siltumsūknis var uzsildīt gan krāna ūdeni, gan siltās grīdas vai radiatoru ūdeni mājas apsildei.

Siltumsūkņa ārpustelpu daļa tiek novietota ārpus mājas, un ņem siltumu no gaisa. Šī enerģija pēc tam uzsilda ūdeni tankā, kas ir uzmontēts mājas iekšienē. Ar gaiss-ūdens siltumsūkni pietiek 100% no mājai nepieciešamā siltuma un siltā ūdens vajadzībām gada laikā.

Gaisa – ūdens siltumsūkņa instalācija parasti nozīmē mazākas instalācijas izmaksas nekā instalējot zemes siltumsūkni. Gaiss-ūdens siltumsūknim ir tas pats gada siltuma faktors kā zemes siltumsūknim, atšķirība ir tā, ka nav jāurbjas pēc siltuma, kas nozīmē krietni vienkāršāku instalāciju un zemākas izmaksas.

Kļūsti par enerģijas taupīšanas klientu

Gaiss-gaiss siltumsūknis iegūst savu siltuma enerģiju no ārpustelpu gaisa un novirza to uz cirkulējošo iekštelpu sūkni. No katra kW, kas tiek patērēts, lai darbinātu gaisa/gaisa siltumsūkni, tu iegūsti līdz pat 5 kW siltuma enerģijas, kas silda Tavu māju. Ja Tu lieto eļļas apkuri, vai tiešas uzsildīšanas elektrisko apkuri, Tu saņem tikai 0,8-0,9 kW no katra izlietotā kW.

Tātad ar gaiss-gaiss siltumsūkni Tu iegūsti vairāk nekā 5 reizes vairāk siltuma

Tātad ar gaisa/gaisa siltumsūkni Tu iegūsti vairāk nekā 5 reizes vairāk siltuma Tavai mājai salīdzinājumā ar eļļas sūkņa vai tiešo elektrības apkuri. Ietaupi līdz 70% no Tavām siltuma izmaksām gadu pēc gada.

Par katru Euro, ko Tu maksā, lai darbinātu gaisa siltumsūkni, Tu iegūsti apmēram 7 reizes vairāk siltuma.

Ietaupījumi ir atkarīgi no elektrības un eļļas cenu un nodokļu attīstības, mājas plānojuma, modeļa izvēles un agregātu novietojuma.

Kļūsti pilnībā apmierināts ar siltumsūkņu apkuri

Kad nolem ierīkot gaiss-gaiss vai gaiss-ūdens siltumsūkni, ne tikai samazini enerģijas izmaksas, rodas iespēja arī atdzesēt māju siltās vasaras dienās. Ar silta-maja.lv siltumsūkņu sortimentu Tev ir pieejams tirgū klusākais, plānākais,  ekonomiskākais, labākais un pat lētākais  agregāts ar skaistu dizainu un daudzām novietošanas iespējām. To ir vienkārši lietot un vadīt.

Ja esi alerģisks vai jūtīgs pret smakām, tad Tev ir pieejams agregāts ar efektīviem filtriem, kas alerģiķim palīdzēs iegūt labāku iekštelpu vidi.

Instalēšana ir gan ātra, gan vienkārša. Tev nav jārok vai jāurbj zemē vai kalnā, kas veicina instalēšanas zemās izmaksas un samazina apgrūtinājumus uz Tavas zemes.